banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

3x Kráska a zvíře

Chrno (Chrono) Crusade
Počet dílů: 24
Žánr: Akční, fantasy, nadpřirozeno

V alternativních 20. letech 20. století se Řád svaté Magdaleny snaží potírat démonické Hříšníky. Sestra Rosette Christopher se k řádu připojila, aby mohla najít svého mladšího bratra Joshuu. V hledání jí pomáhá Chrono, na pohled jen malý chlapec, ale dříve jeden z nejvyšších démonů (Hříšníků) Pandemonia, který je k Rosette vázán pomocí chronometru, který ona nosí neustále na krku.

Jak se vlastně stalo, že jeden z nejvyšších démonů pomáhá lidem? Co se stalo s Joshuou? Pomůže Azmaria Hendric svoji silou, nebo je to opravdu prokletí?

Příběh tohoto anime je dobře vymyšlený a ani není moc předvídatelný. Obsah bišíků ujde :-). A dokonce je slušně vyvážený poměr akce a romantiky, i když ta je povětšinou skrytá.

Hellsing
Počet dílů: 13 + OVA (běží)
Žánr: nadpřirozeno, akční, fikce

Když Integra Wingates Hellsing už jako malá přebírala po svém otci organizaci Hellsing zabývající se bojem proti upírům a jiným nadpřirozeným nestvůrám, získala i velmi silného spojence. Jedinou jeho chybou je, že je také upír a ne jen tak ledajaký. A to se samozřejmě nelíbí druhé "organizaci" zabývající se bojem proti upírům - Vatikánu.

Televizní série sleduje Seras Victorii, kterou Alucard (onen upíří spojenec Integry) snad ze sentimentu snad z nějakého jiného důvodu, promění v upíra, aby ji zachránil před smrtí. Dále se seznámíme s Walterem Dornezem, zvaným "anděl smrti", který v současnosti dělá Integře sluhu. A samozřejmě důležitým protivníkem, otcem paladinem Alexanderem Andersonem

V OVA, které se více drží mangy, se klade větší důraz na jiného protivníka, než je Vatikán. Na nepřítele celého světa. Někdo se totiž snaží obnovit III. říši!

Tak a teď vezměte obě předešlá anime dohromady a protřepat, nemíchat. Možná přidat pár kostek ledu. Takový na mě udělalo dojem anime Trinity Blood. Ne že by bylo špatné, ale většina věcí už někde byla.

Trinity Blood
Počet dílů: 24
Žánr: Fantasy, nadpřirozeno, drama

Země po další světové válce je zdevastovaná a lidé zapomněli hodně z dřívější technologie. A aby to nebylo málo, kromě lidí žijí na Zemi i upíři nebo také rasa metuzalémů, jak si sami říkají. Proti nim asi největší síla lidí - Vatikán. Hlavně jeho "tajná služba", ke které patří i otec Abel Nightroad. Normálně dosti nemožný člověk - zapomnětlivý, nemotorný, hodně žravý, ovšem vždy bez peněz a se slabostí pro ženy. Ve skutečnosti upír živící se krví jiných upírů, ale odmítá zabíjet jak lidi, tak upíry.

Proč tedy bojuje na straně Vatikánu a co slíbil kardinálce Caterině Sforze? Co má společného s Cainem a vůdkyní upírů Augustou Vradicou? Odpověď na valnou část otázek, které vás během seriálu napadnou, nečekejte. Pokud je přesto chcete znát, dá se něco najít na wikipedii nebo si budete muset opatřit mangu, nebo původní novelu.

Celkově je prvních několik dílů relativně nezajímavých. Pro představení všech postav nejsou a pro představení pouze Abela je to trochu moc. Alespoň se trochu seznámíme se situací na Zemi. Druhá polovina už je zajímavější navazující příběh. Jednotlivé postavy jsou zajímavě nakreslené i jejich charaktery jsou velmi různorodé.

14.02.2008 20:14:51
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one