banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Dvě biši novinky 2009

Jméno: Hanasakeru Seishounen
Počet dílů: 26
Žánr: shoujo, romantika, harém bišíků
Opening: Change od J-Min
Ending: One od J-Min

Kajika je dívka z bohaté rodiny, která vyrůstala na ostrově mezi domorodci. Teď jí její otec navrhl hru: Postupně se má náhodně seznámit se třemi kandidáty na ženicha, které on vybral, poznat je a nakonec si jednoho z nich vybrat...
Příběh sám už tedy předznamenává spoustu bišíků. Hrdinka je svá, lehce od rány, což je přesně můj typ. Ani není rozmazlená bohatá holčička, i když má svého bodyguarda a ochránce (bišíci, jak jinak). Kajika se vždy seznámí s jedním kandidátem, se kterým je pak několik dílů, kde se rozvíjí samostatnější zápletka. Naznačeny jsou i vztahy mezi bohatými rodinami z celého světa, které se v sérii vyskytují, ale rozhodně se tohle anime nedá považovat za vážné. (Reakce postav bez rozdílu pohlaví na bišíky mě opravdu dostávala.)

Podle předlohy od Natsumi Itsuki, která vycházela od roku 1989 (87) do roku 1994 obstaralo animaci produkci Pierot (Urusei Yatsura, 12 království, Viktoriánská romance Emma...). Tak mangu začala překládat nová skupina. Hledejte na mangaupdates.

Jméno: 07-Ghost
Počet dílů: 26
Žánr: Fantasy, bišíci
Opening: Aka no Kakera od Yuuki Suzuki
Ending: Hitomi no Kotae od Noria

Teito Klein je bývalý otrok a teď studuje na vojenské akademii díky svému nadání pro magii. Kvůli svému původu a svému ochránci není na škole oblíbený, i přesto si ale najde jednoho přítele - Mikageho. Teito si nepamatuje nic z doby, kdy byl malý, jen se mu o jeho minulosti zdají zvláštní sny. Jednoho dne ale ve vojenské akademii potká člověka, který zabil jeho otce. Postupně se odhaluje Teitova minulost, jeho spojení se sedmi duchy a „nepřátelským“ královstvím.

Zase tu máme spoustu bišíků různých typů (mým oblíbencem je Hyuuga, ten s tmavými brýlemi v partě Ayanamiho), ale i nějaké ty bišinky. Překvapivě ve zdejším kostele slouží společně bišíci, bišinky i jiné bytosti jako třeba mořské panny.
Příběh nabral na začátku spád, teď v prostředku ale trochu zpomalil. Manga od Yuki Amemiyi a Yukino Ichihary je snad stále překládána (viděla jsem až do kapitoly 32) a příběhově mi přijde méně rozvláčná. Události jsou někdy jinak řazené a i protagonisté mohou být částečně jiní, jinak se ale příběhy více méně shodují. Ovšem anime asi bude jen takový úvod – devátý díl anime odpovídá přibližně 7. kapitole – pokud ovšem nakonec nevzniknou další sezóny.

Samozřejmě se letos vysílá a ještě vysílat bude mnohem víc věcí, ale tohle jsou dvě, které jsem si zatím vybrala já. Pokud se chcete dozvědět o dalších novinkách, tak je najdete v angličtině na anidb.

13.06.2009 12:17:42
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one