banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Jméno: Get Backers/Navraceči (zatím pracovní, ale nejspíš zůstane)

Počet dílů: 49

Žánr: shounen-ai (trocha), dobrodružné, nadpřirozené síly

Hudba
Úvodní (Openingy)
"Yuragu Koto Nai Ai" od Naomi Tamura
"Barairo no Sekai" od PIERROT
Konečné (Endingy)
"Ichibyo No Refrain" od Otoha
"Namida no Hurricane" od Bon Bon Blanco
"Mr. Déjà vu" od Naja
"Changin'" od Nona Reeves
"Yuragu Koto Nai Ai" od Naomi Tamura

Mido Ban a Amano Ginji tvoří nesourodou dvojici která si vydělává na živobytí jako Navraceči (Get backers). Pokud se vám cokoliv ztratilo (opravdu cokoliv, klidně i vzpomínky), tito dva vám to zaručeně vrátí... pokud jim zaplatíte. Oba dva má specielní schopnosti, které jim pomáhají při nalézání věcí. Ginji dokáže vyzařovat elektrickou energii, Ban má zase "Hadí kousnutí" (a velkou sílu v rukou) a "Ďáblovo oko" (Jagan), kdy se protivník po pohledu do očí ocitne na jednu minutu v iluzi.

V jednotlivých dílech získávají zpět ztracené věci a my se postupně seznamujeme s řadou dalších postav, z nichž většina má nejen nějaký vztah z minulosti k našim oběma hrdinům, ale i své vlastní nadpřirozené schopnosti.
Tajemná Hevn jim občas pomáhá najít práci, Paul Wan je majitelem baru, kde se schází se zákazníky a který jim dá i na dluh. Záhy přibyvší nová pomocnice Natsumi Mizuki - 17letá školačka plná nadšení. (Mimochodem namluvená Otohou, která nazpívala i první ending).
Čtyři králové Voltů - MakubeX (počítačový génius), Shido Fuyuki (pán šelem), Kazuki Fuuchouin (ovládá struny/vlákna) a Masaki Kurusu (vládce světla) - těmto čtyřem kdysi velel Ginji. A v několika konečných epizodách se objevují "hlavní" záporáci v čele s Akabanem Kuroudouem (dost podobný Alucardovi z Hellsingu - Sikarův dodatek: inspirace Hellsingem - Alucardova pistole navíc má stejnou přezdívku jako tenhle chlápek Akabane - Šakal), Himiko Kudo (Jedová lady) a Gouzou Magurumou (mistr řidič). A nakonec jedna podle mého názoru rozporuplná postava (i když jedna z těch víc shounen ai) Kakei Juubei (mistr létajícíh jehel a zárověň i léčitel).

Přestože je v anime velké množství postav a chvílemi se může zdát zmatené a i přesto, že přinejmenším ze začátku není žádný jednotný příběh, spíše jen sled jednotlivých epizod, stojí toto anime za shlédnutí. Dobrá grafická stránka, vynikající hudba, zajímavé postavy a samozřejmě trocha toho shounen ai jsou jistě velkými lákadly.

11.06.2008 20:28:52
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one