banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Harukanaru Toki no Naka de

Jméno: Harukanaru Toki no Naka de
Haruka: Mezi proudy času: Příběh osmi strážců.

Počet dílů: 26 TV epizod, 2+3+1 OVA, film

Žánr: SHOUJO, fantasy, romantika

Jednoho dne je dívka jménem Akane povolána do jiného světa do města Kyou, aby jako Kněžka draka zachránila město před démony. Aby něco takového mohla zvládnout, musí najít osm Hachiyou - osm strážců, z nichž každý od ní dostane novou sílu. Zabránit jí v tom a zároveň získat její sílu se snaží hlavní démon Akuram se svými podřízenými.

Příběh tedy jednoduchý a už mnohokráte opakovaný. Začátek připomíná InuYashu (do jiného světa se mimochodem dostane taky studnou), konec mi trochu připomínal nejspíš Escaflowne. Problémem je, že většina "zápletek" či zajímavých situací jako by byla pouze naznačena a rychle vymizí. Za to se ale můžete pokochat nepřeberným množstvím bišíků. Každá si určitě vybere, ať už podle barvy vlasů (pravda, převažuje modrá), nebo podle charakteru - je tu intelektuál Takamichi, kamarád ze školy Tenma, šermíř-ninja Yorihisa (moje volba, ale Akane si vybrala jinak), sukničkář Tomomasa a mnoho dalších.

Kresba v TV serii je pěkná, propracovaná, bohužel co jsem tak nakoukla do jednoho OVA tak tam je kresba velmi jednoduchá a zkratkovitá. Hudebními motivy je mimo jiné i několik písniček, které zpívají seiyu a které byly ve verzi vide od C1 nejen otitulkované, ale i opatřené názvy a jménem zpěváka.

Co říci závěrem? Je to shoujo, takže když nechcete moc přemýšlet, máte akutní nedostatek bišíků a chcete se pokochat, tak jen do toho. Výrazným kladem, minimálně pro mě, bylo, že hrdinka pořád nebulela, a i když byla až přehnaně hodná a ochotná, tak ji člověk neměl chuť hned zabít, narozdíl od hrdinky Juuni Kokki (Dvanáct království).

OVA Kokoro no Yukue je jen takové vyprávění, které lze zařadit kamkoliv a je ještě víc o ničem.
Další dvě OVA Ajisai Yumegatari 1,2 mají příběh zařaditelný celkem kamkoliv, na vývoj postav nemá vliv (to je to OVA, kde je kresba jaksi "odfláknutá" velmi výrazně).
Třetí OVA Kurenai no Tsuki je rozhodně dějově zajímavější, dramatičtější, ale o někom úplně jiném. :-) (Nejspíše se to stalo někdy v minulosti světa Kyou, přítomny jsou obě kněžky, ale jsou to jiné osoby, stejně jako Hatchiyou.)
Film Maihitoyo je možno zařadit někam do série, pravděpodobně spíš na začátek, ale když už jsou všichni Hatchiyou. Pokud máte náladu na dojáček, tak je to pro vás, děj je taky celkem slušný. Ne akční, spíš psychologický.

Poznámka: Já si myslím, že Tomomasa (Na spodním obrázku ten poslední v pravo) je ve skutečnosti gay a miluje Takamichiho (na spodním obrázku první z leva), co vy na to?

04.01.2009 20:22:20
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one