banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Junjou Romantica

Jméno: Junjou romantica

Počet dílů: 12+12, stále vycházející manga (11 knih zatím)

Autor: Shungiku Nakamura

Žánr: romantika, yaoi, komedie

Romantické srdce yaoifanynky zaplesá. Junjou romantica je, jak napovídá už název, romatická, zábavná, dramatická, zamilovaná, plná bišíků i yaoi. V seriálu i manze se vyskytují hlavně tři páry.

Junjou Romantica: Misaki a Usami
Misaki potřebuje doučování, aby se dostal na vysokou, a tak mu jeho bratr domluví hodiny se svým dlouholetým kamarádem Usamim. Jak by ale Misaky mohl s někým takovým vydržet? Usami je spisovatel, syn z bohaté rodiny, který neměl šťastné dětství, a tak si to vynahrazuje teď. Převážně plyšovými medvídky. A co víc, Misaki zjišťuje, že mu Usagi-san není úplně lhostejný. Zmatený svými pocit a současnou životní situací začíná Misaky žít společně s Usagim a jeho medvědy.

Junjou Egoist: Hiroki a Nowaki
Nowaki je sirotek, který vyrůstal v dětském domově a teď studuje na sociálního pracovníka a přivydělává si na několika brigádách. Jednoho dne uvidí v parku Hirokiho, který je smutný z nešťastné lásky. Nowaki pozve Hirokiho mezi své přátele a později ho donutí, aby mu pomáhal se studiem... a vyzná mu svou lásku. Hiroki je ale uzavřený a nechce si připustit novou lásku. Stále je totiž nejspíš zamilovaný do Usamiho, se kterým se znají od dětství. (Několik příběhů o malém Hirokim a Usamim v manze se jmenuje "Junjou Minimum".)

Junjou Terrorist: Miyagi a Shinobu
Miyagi je univerzitním profesorem klasické japonské literatury, u něhož jako asistent pracuje Hiroki. Shinobu je bratr Miyagiho bývalé ženy, který se do Miyagiho zamiloval chvíli předtím, než zjistil, že si bude brát jeho sestru. Proto pak odjel studovat do Austrálie, ale teď se vrací a chce, aby rozvedený Miyagi převzal zodpovědnost. Miyagi si ale myslí, že to není vážné a mimo to stále myslí na svou první lásku z mládí.

Junjou Mistake: Isaka a Asahina
Bonusová manga, která byla přiložena u limitované edice DVD Junjou Romantiky. Isaka je editor Akihika Usamiho a kamarád Usagiho bratra Haruhika. Asahina je Isakův asistent a jako malý měl být Isakovým kamarádem, ale z jejich vztahu vzešlo něco víc. Manga se odehrává deset let před dějem Junjou Romantiky.

Anime je překládáno i do češtiny, i když poněkud na přeskáčku. V současné době končí druhá sezona. Manga je překládána pouze do angličtiny. Trochu si zagooglujte, obzvláště se soustřeďte na blogspot.

18.01.2009 21:18:30
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one