banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Magical Nyan Nyan Taruto

Jméno: Mahou Shoujo Neko Taruto / Magical Nyan Nyan Taruto / Čarovná kočka Taruto

Počet dílů: 12

Žánr: mahou shoujo, komedie, kočky

Další dílo dvojice mangaků zvané Kaishaku. Tenhle seriál může působit po shlédnutí úvodu, že to bude docela napínavé. Pak po pár dílech se může zdát spíš jako seriál spíše pro děti, ale na konci je to napínavé ažaž. Jak je to možné? Hned se dozvíte. Příběh začíná ve stylu pohádky – dozvíme se o dvou znepřátelených stranách, Kinka a Byoh, jež spolu válčily ve světě jménem Ganache. Předtím, než Byohové porazili magicky nadané Kinky, poslal král Kinků svojí nedávno narozenou dceru pryč do jiné dimenze…

Začátek jako krásně klišé fantasy. Jenže… jak Kinka, tak Byoh… všechno jsou to kočky. Typické nekomusume, čili kočičí dívky, jichž je v anime fůra, jsou zde i v mužské formě a v oné „jiné dimenzi“, jež je ve skutečnosti náš svět, je lidé vnímají jako normální kočky. To, že mluví, nevnímají, a že chodí po dvou a oblečené, to je taky jedno. Od lidí se tak kočky mimo uší a ocasu liší jen velikostí – tu mají jako normální kočky.

Ale k příběhu samotnému – kočka Taruto přijíždí se svým pánem Iorim do nového města, kde se usídlí. Taruto potkává nové přátele, jako kočky Charlotte a Chitose, veverku Kakkipiho, kurážného a fešného kocoura Galetta, ale také místní šílenou sběratelku koček, co se Taruto snaží každou chvíli chytit. Taruto projeví jisté nadání, co se magie týká, a tak se vynoří legendy o tajemné princezně, co by měla být mistryní magie. Někdo tomu věří, někdo ne. Starý kocour Rakugan, žijící pod chrámem začne Taruto vyučovat magii, kterou sám ale neovládá…

Ať už Taruto je onou princeznou nebo ne, všichni žijí normálním životem, občas narušeným kočkami Chips a Nachos a jejich lumpárnami. Tak to jde až to té doby, než se na scéně objevují znepřátelené rody Kinka a Byoh.

Na jednu stranu oddychová zábava, na druhou i lehké drama, oboje se ovšem navzájem dost proplétající. Dle mého názoru by tento seriál mohl skousnout skoro každý, pokud nejste tedy zastánci krváků, pro ty tu není nic.

28.11.2007 16:14:54
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one