banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Maria-sama ga Miteru

Jméno: Maria-sama ga Miteru (zkráceně Marimite)

Počet dílů: 2 TV série po 13 dílech, 5 OVA, hrst krátkých bonusů, chystá se 4. série.

Žánr: shoujo, shoujo ai, drama, romantika, školní

Obyčejné příběhy z obyčejné střední školy. Přesněji katolické dívčí školy, která má velmi propracovaný systém studentské samosprávy – tři zástupkyně studentů zvané „Růže“ a jejich zástupkyně „Poupata“. Právě k titulu jednoho z poupat přijde obyčejná prvačka Yumi jako slepec k houslím. V podstatě náhodou si jí vybere jedna z růží – Sachiko, kterou celá škola obdivuje. Yumi se tak dostává do společnosti zbytku růží a jejich poupat, mezi nimiž vyčnívají hlavně postavy jako navenek sportovní, ale v nitru spíše „mamkovská“ Rei, Yoshino, která by i přes své chatrné zdraví chtěla být nejlépe samurajkou, komická postava Sei, co si neustále dělá šoufky z Yumi a vždy tichá a vyrovnaná Shimako.

Skoro celá první série se zabývá většinou Yumi a Sachiko, tím jak si na sebe zvykají a můžeme pozorovat, jak je Yumi stále více upnutá na Sachiko a víkendy, kdy není ve škole jsou pro ní bez její onee-samy pomalu se vlekoucími dny. Druhá série přidává několik postav a další drobné radosti i starosti všech středoškolaček. OVA epizody jsou padesátiminutové a každý z nich tvoří ucelený příběh, hlavně jakoby z pohledu Yumi. Bonusy jsou sledem chibi scének, které mají být „zkaženými scénami“ z natáčení.

Upozorňuji všechny milovníky akce, že tomuto seriálu se mají vyhnout velikým obloukem – za celou dobu se tam v podstatě nestane nic moc závažného. Celý je postaven na mezilidských vztazích. Taková spíše telenovela, která má ale hlavu, patu a možná ještě nějaké další části těla navíc. Ač se jedná zcela jasně o seriál pro dívky, můžete zde najít jasné náznaky shoujo ai, i když se vždy drží na úrovni ryze platonické. Už to, že Yumi zbožňuje Sachiko a Yoshino obdivuje Rei je jasné shoujo ai jako facka. Přidejme fakt, že šprýmařka Sei je svým chováním nepokrytě homosexuální.

Tudíž, kdo má zájem o seriál, kde jedinou zbraní je dřevěný meč v tělocvičně a násilí se projeví nanejvýš nějakou tou fackou, ať se podívá na Maria-sama ga Miteru. Správná dávka romantiky mezi dívkami a drama zaručena.

25.11.2007 20:56:07
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one