banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla
Jméno: Pale Cocoon

Počet dílů: 1 OVA epizoda

Žánr: sci-fi, tajemno, post-apokalyptické

Jedna epizoda, jež toho za necelou půlhodinu svého trvání řekne víc než některé dlouhé seriály. Nevíte kde, nevíte kdy, nevíte jak, nevíte proč. Tedy, kde, to víte trochu – někde v podzemí, v přetechnizovaném komplexu mnohapatrového podpovrchového města. Kdy – někdy v budoucnosti. Jak se sem ale lidstvo dostalo a proč tu nutně setrvává, to je vám řečeno jen v náznacích. Sami toho moc neví o tom, jak vypadal život dříve, než byli nuceni se uchýlit pod zem. Snad jen to, že prý jejich předci svůj svět natolik znečistili, že už nebyl déle obyvatelný. Před jakou dobou se to ale stalo, to už nikdo ani netuší.

Na svou minulost ale mají lidé nějaké upomínky – občas se podaří z databank vyhrabat poškozené soubory. Obrázky, videa. Existuje oddělení, které se zabývá čištěním a zkoumáním těchto materiálů. Právě sem je jednou zasláno obzvláště poškozené video. Mladý vědec, který se tohoto případu ujme, odvede mravenčí práci, aby soubor uvedl do původního stavu. Zajímá ho to už proto, že video samo není logické. Nemá v podstatě žádný smysl. Ten se vynoří až na konci. A je naprosto fascinující…

Ideální pro všechny milovníky záhad, kteří ale nemají trpělivost na dlouhé seriály či filmy. Kdyby to byl celovečerní film, nevyznělo by to dle mě tak, jak mělo. Osobně velmi doporučuji – když jsem se na to jedné noci podíval, zůstal jsem sedět u počítače s dolní čelistí na stole.

08.10.2007 21:51:04
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one