banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla
Jméno: Princess Tutu /Princezna Tutu

Počet dílů: 38, ale krátkých

Žánr: balet, komedie, drama, romanceBylo nebylo, žil byl Princ, jehož hruď zela práznotou, neboť své srdce použil k zapečetění svého rivala, Obrovského havrana. Jednoho dne zpozorovala malá kachnička Prince při tanci, Princ se jí samozřejmě zalíbil a zatoužila tančit s ním, zatoužila po jeho úsměvu. A tak se do děje vložil sám autor pohádky o Princi a Havranovi a kachničce umožnil proměnit se ve studentku baletu Ahiru, která se s pomocí kouzelného náhrdelníku umí změnit v primabalerínu Princeznu Tutu, jež je jako jediná schopná navrátit Princi zpět jeho srdce.
Ještě bych ráda zmínila hudbu doprovázející toto anime, která je z větší části součástí známých i méně známých baletů. Ale v průběhu celého seriálu zazní kromě úchvatné hudby z Labutího jezera, Louskáčka, Spící krasavice (vše od Petra Iljiče Čajkovského) či Giselle i např. Straussův valčík Na krásném modrém Dunaji (mimochodem můj oblíbený :-) ). Tvůrcům by se též měl vzdát hold za to, jak dovedně skloubili vybranou hudbu s dějem.

Takže pokud máte rádi pohádky, balet, klasickou hudbu a ztřeštěné hlavní hrdinky je toto anime přesně pro vás. Jako náhled do děje můžou posloužit amv Beyond nebo Hold Me Now. Obě lehce spoileroidní, ale každé jiné.
Malá poznámka na okraj, že se jedná o anime o baletu, už napovídá sám název Princezna Tutu – tutu je totiž ta krásná baletní sukýnka (často jsou to i šatičky, pokud je k tomu přišitý vršek), do které se polovina malých holčiček chtěla oblékat, aby vypadaly tak pěkně jako baletky z Labutího jezera :-)
od:rtfm.panda

14.10.2007 19:10:02
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one