banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Shamanic Princess

Jméno: Shamanic Princess

Počet dílů: 6 OVA

Žánr: fantasy, mahou shoujo, akční

Krátká série s nejpodivnějším řazením epizod, jaké jste kdy viděli. První čtyři díly totiž postavy řeší problém, načež v posledních dvou se vracíme do minulosti, abychom viděli, jak k problému došlo. Nesmíte ale pořadí prohodit, jinak byste konec, který je ve skutečnosti začátkem, ne zcela pochopili.

Mno a o čem to je? Vedle našeho světa (v tomto seriále jakémsi evropsky působícím městě, které ale může být stejně umístěné v předminulém století, jako v současnosti – opravdu nezjistíte v tomto ohledu žádné podrobnosti) existuje ještě takzvaný Strážný svět, který působí dojmem mystického protějšku světa našeho, v němž sídlí čarodějové. A jedna z čarodějek této země, Tiara, se vypraví za doprovodu drzé mluvící lasičky (jménem Japolo) do našeho světa, aby získala zpět věc zvanou Trůn Yordu, (zdroj magie pro Strážný svět) kterou ukradl neutralizátor (živý rušič magie) Kagetsu. Tiara je nucena bojovat s lidmi, které vždy považovala za své přátele (čarodějka Lena se svým společníkem Leonem) a i něco víc. (Mrk mrk, chápete, co myslím. Tuhle funkci náhodou zastává právě Kagetsu.) Konečná pravda je však trochu jiná, než si všichni představovali…

Po stránce estetické seriál působí velmi zajímavě – až lyricky působící dlouhé záběry jsou střídány zběsilou akcí, skládající se ze soubojů, při nichž je používána magie, v díle pojatá velmi zajímavě. (Připomínala mi způsob, jakým čaruje hlavní hrdina knih Podvrženec a Divomág od Rogera Zelazného, autora mimo jiné skvělé série Amber.) Kapitolou samotnou je hudba. Opening a endingy působí sice k dramaticko-akčnímu rázu seriálu poněkud ujetě, ale samotná hudba v seriálu mne uchvátila. Podobně etnicko-alternativně znějící píšťaly jsem ještě neslyšel a velmi se mi líbily.

30.08.2008 15:29:56
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one