banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Shoujo Kakumei Utena

Jméno: Shoujo Kakumei Utena / Revolutionary Girl Utena / Revolucionářka Utena

Epizod: 39 + film

Žánr: fantasy, shoujo, prvky shoujo ai, umělecké, romance – celkově v podstatě skoro všechny žánry, co vás můžou napadnout.

Tenjou Utena je naprosto normální náctiletá dívka. Nemá rodiče, či další příbuzné, (alespoň se o nich nezmiňuje) zato však má VZPOMÍNKU. Opravdu velkou vzpomínku na to, jak jako malá potkala prince, který jí pomohl překonat smrt rodičů a získat novou chuť do života. Utenu tehdy princ zaujal natolik, že se rozhodla pro jednu věc – sama se stane princem, čehož pro začátek dosahuje tím, že nosí chlapeckou školní uniformu a celkově se chová hodně klukovsky.

Obrat v jejím životě však nastane, když se zastane dívky jménem Anthy Himemiya, když vidí, jak jí fackuje člen studentské rady Kyouichi Saionji. Tím je následně vyzvána na souboj. Výzvu přijme, ale to ještě netuší, že ač je to její první souboj, (mimochodem – na meče) tak není zdaleka posledním… aniž by vlastně po většinu doby tušila, že bojuje nejen kvůli své nové kamarádce Anthy.

Varování pro všechny, kdo nemají rádi zcela jasné a nepřímočaré příběhy – věřte, že většinu věcí v tomto silně surrealistickém seriálu nepochopíte. Všechny otázky můžou mít nekonečná množství různých odpovědí, nebudete vědět, co je realita a co jen klam, zda se děj odehrává v racionálně vysvětlitelném světě či v místě plném magie… zkrátka to ocení hlavně intelektuálsky založení diváci. A nečekejte, že film je zakončení seriálu – jedna o možný paralelní vesmír, reinkarnaci hlavních hrdinů, zkrátka cokoliv – ale hlavní je, že se tam nic nevysvětlí, ale vše ještě více zamotá.

A mimochodem, hudba je velmi zajímavá, už proto, že je označována za „choral rock“. (i když dle mého skromného názoru by jí mohlo vystihovat i poněkud jednodušší označení „orchestrální symfonický power hard rock“ – váš Sikar)

17.09.2007 21:15:42
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one