banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla
Jméno: Simoun

Epizod: 26

Žánr: akční, science fiction, shoujo ai

Netradiční science fiction příběh, odehrávající se ve světě, kde se všichni narodí jako ženy a později, ve věku sedmnácti let, se rozhodují, (na místě zvaném Jezírko) zda zůstanou ženou či se stanou mužem.

V teokracii Simulacrum mají dívky, které ještě k Jezírku nešly, možnost být Sibyllami – kněžkami konajícími obřady v pomocí božských letounů zvaných Simouny. Simouny jsou opravdu božské, mohou se pohybovat nebem volněji než ptáci, nespotřebovávají žádné palivo a jsou absolutně ekologické. To vše díky technologii šroubovitého motoru, které nerozumí ani technici, ani samy Sibylly.

Šroubovité motory a samotné Simouny proto velmi zajímají okolní země, které jsou díky normálním technologiím již velmi zubožené. Proto všechny tyto státy vedou se Simulacrem válku, aby Simouny získaly.

Avšak Simouny se dají použít také k boji. A jsou v boji tak účinné, že je nepřátelé nazývají démony. Navíc k Choru Tempest, nejelitnější letce Simounových Sibyll, přichází Aaeru – vynikající pilotka, která se necítí jako kněžka. Jediné, co v životě chce, je létat se Simounem…

Příběh na jednu stranu někdy velmi akční, plný výbuchů apod., na druhou stranu zase s chvílemi romantiky. Romantiky většinou mezi dívkami. (čili shoujo ai)

11.09.2007 21:37:16
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one