banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla
Silver Diamond
12 svazků a vychází
fantasy, shounen-ai

Jednoho dne objeví na své bujné zahradě objeví Rakan na květinovém záhonu muže. Ten říká Rakanovi "princi" a pokusí se ho zabít. Zdá se, že přišel z jiného světa, ze světa, kde už vymřela většina květin a všude se rozkládá poušť. Tento muž - Chigusa - hledá někoho, kdo by jeho svět zachránil, někoho, jako je Rakan, se schopnostmi sanomeho (má schopnost vypěstovat jakoukoliv květinu, vlastně všechno pod jeho dotekem roste).

Obnovit zemi ale nechce "druhý" princ. Pravděpodobně Rakanův bratr, který v současné době vládne říši Amato. Ten vysílá za Rakanem a Chigusou různé zabijáky, které ale často zmate Rakanova podobnost s Princem a jeho mírná povaha, a nakonec se k němu přidávají.

Postupně se tak seznámíme s Narushigem Shigekou, jediným mužem rodiny Shigeky, kde by se měli rodit jen ženy, a jeho hadem. Tohji Tohnem, takzvaným očíslovaným dítětem - bezcenným dítetem, a který se narodil slepý. S touto skupinou "lidí", kteří se v současném Japonsku neumí chovat, se vydáváme do druhého světa.

Jak všechno dopadne dál, vám neřeknu, protože ani nemůžu, bohužel jako spousta věcí, i tato manga byla licencována a dál než do 8. svazku (volume) se sehnat nedá. a i to je problém. V sehnatelných kapitolách se dozvíte něco málo o říši Amato a trochu o Chigusově minulosti.

Koori no Mamono no Monogatari
(The Ice-cold demon's tale)
24 svazků
fantasy, shounen-ai

Byla nebyla kdesi v horách jedna jeskyně. Kolovaly o ní zvěsti, že v ní žije krutý a nelítostný ledový démon, který sní kohokoliv, kdo vkročí do jeho jeskyně. Ishuca přijde do jeskyně jako by nic - ví, že se svým nemocným srdcem už dlouho žít nebude. V jeskyni sice najde démona, ale uvězněného v ledu. Blood (ten démon) čeká na člověka, který před svou smrtí uroní nejčistší slzu, která zlomí kletbu, jenž ho drží v jeskyni.

Osud a povaha Ishuacy Blooda ovlivní a stane se, že nejčistší slza se objeví a oba dva pak mohou putovat světem. Zastavují se u dřívějších Bloodových "známých" - Rapunzel a Wilda a "společníků" - skupiny polodémonů. Ishuca se snaží naučit Blooda životu mezi lidmi a dozvídá se o jeho minulosti a o tom, že Blood je čistokrevný démon.

Tady je situace s anglickým překladem poněkud pozitivnější. V současné době překládají Storm in Heaven (dokončen 7. svazek) a na internetu se povaluje extra Koori no Mamono no Monogatari Gaiden a přeložený svazek 11.

Cinderella Boy
1 svazek
shounen-ai

Nishimuro Shiki byl vybrám mezi stovkami jako nejlepší model v Japonsku. Ale dělat mu asistenta není jednoduché, což záhy zjistí i Nakamori Kasumi, kterého si Shiki pro tuhle práci vybere (jako už několikátého v pořadí). Shikiho (18) fascinuje, že Kasumi (23) vypadá dokonce mladší, než je on sám, a tak ho trápí. Když Kasumiho jednou skoro políbí, dostane facku, i když tvrdí, že to byl vtip. Druhého dne pak Shiki obrátí - snaží se být zodpovědný a tvrdí, že Kasumiho miluje...

Tady také existuje překlad (Essence of Purity), jen se musí trochu hledat. Ve stejném svazku by měl být ještě jeden příběh, ale ten jsem zatím nenašla.

22.09.2008 19:18:22
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one