banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Jméno: Suki na Mono wa Suki Dakara Shōganai!/ Mám rád, co mám rád, tečka!
(Sukisho!/Sukisyo!)

Počet dílů: 12 + OVA

Žánr: shounen-ai, komedie, drama

Nejdříve byla kniha, poté videohra a teprve nakonec anime.

Hashiba Sora se právě vrátil z nemocnice po pádu z okna. Nepamatuje si vůbec nic o své minulosti, nepoznává ani své přátele. Nejen proto není divu, že ho velmi překvapí, když se v noci probudí a nad sebou uvidí jiného kluka. Ten se představí jako jeho nový spolubydlící Ran a chce mluvit s Yorem. Sora raději uteče a celý zbytek noci nezamhouří oka. Jaké je ale jeho překvapení, když mu je druhý den onen chlapec přestaven jako Fujimori Sunao a ke všemu to má být jeho kamarád z dětství!

Postupně se seznámíme i s dalšími postavami a společně s Hashibou zjišťujeme, kdo je Yoru a Ran a hlavně proč tu jsou. Vtipné momenty zajišťují tedy nejen Yoru a Ran, kteří přivádějí Soru a Sunaa (někdy také jen Nao) do trapných situací, ale také Hojo Matsuri, který se oba snaží využít ve svých ziskuchtivých plánech. Ke konci ovšem příběh dostává vážnější a temnější charakter, když se dozvídáme čím dál tím víc o Hashibově a Sunaově minulosti. S tou je spojen i další mužský pár na škole - učitel matematiky Shinichirou Minato a "sestřička" na ošetřovně Kai Nanami.

Tohle anime bych zařadila někam mezi Utenu a Gravitation. S Gravitation to má společnou nejen shounen-ai tematiku, ale i temnou minulost a na druhé straně i komediální ladění (chibi). K Uteně se to blíží svým šíleným příběhem a jistou dějovou nejasností. Na druhou stranu pokud se na tohle anime chcete dívat, neočekávejte takovou "lehkost" jako u Gravitace. Chce to mnohem víc zapojit mozkové závity.

OVA je jen komediální díl (aby někdo nečekal další vývoj).

30.01.2008 21:42:21
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one