banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Toki o Kakeru Shōjo

Název: Toki o Kakeru Shōjo / TokiKake / The Girl Who Leapt Through Time/ Dívka, která skáče časem

Počet dílů: film

Žánr: romantické, školní, sci-fi


Makoto Konno není ani chytrá, ani hloupá, ani šikovná, ani nešika, a jednoho dne zjistí, že získala možnost cestovat časem. Je z toho hrozně nadšená. Využívá svoji novou schopnost ke zlepšování známek a snaží se pomáhat ostatním. Postupně i díky své tetě-restaurátorce zjišťuje, že cestování časem není tak jednoduchá věc, jak se zdá, a že napravovat věci jde velmi špatně nebo vůbec.
Celý příběh je vyprávěn tak nějak mimochodem na pozadí běžného života středoškolačky. Každý den chodí se svými kamarády Chiakim a Kosukem hrát baseball a zjišťuje, co si o nich vlastně myslí, co k nim cítí... a užívá si cestování v čase. To ovšem může použít jen několikrát, a jak už to tak bývá, na konci přichází těžké rozhodování, co s poslední cestou a zklamání a....
Další věci raději popisovat nebudu, protože bych vyzradila moc děje. Určitě stojí tenhle film za skouknutí. Je vtipný, romatický a minimálně na konci vás donutí se zamyslet.

Předlohu k anime napsal Yasutaka Tsutsui, autor předlohy k filmu Paprika. Existuje to také v hrané verzi, ale ta prý není tak dobrá.
16.10.2007 20:15:52
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one