banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

UFO Princess Valkyrie

Jméno: Enban Oujo Warukyure / UFO Princess Valkyrie

Počet dílů: 1. série: 12 TV+speciál, 2. série: 12 TV, 3. série: 6 OVA, 4. série: 2 OVA

Žánr: sci-fi, mahou shoujo, komedie, ecchi

Předem varuji, že na anime databázi Absolute Anime je tento seriál uváděn jako hentai, což ovšem není pravda. Ecchi možná, hentai ani zdaleka ne. Ono, ecchi to navíc být musí, protože se to odehrává ve veřejných lázních, tudíž trocha té nahoty je zkrátka průvodním jevem, že.

Dobrá, dostanu se k tématu samotnému. Seriál svým námětem připomíná Urusei Yatsuru, o níž jsem psal už dříve. Naprosto normální rodina, žijící svým naprosto normálním životem dostane nadílku z nebe. Tentokrát ovšem ne krásnou mimozemšťanku, jejíž rasa chce ovládnout Zemi, ale krásnou mimozemšťanku, která svůj létající talíř „zaparkuje“ přímo doprostřed lázeňského domu. Když si tato dáma, přesněji jedna z osmi princezen planety Valhala, jménem Valkyrie, uvědomí, co udělala, snaží se svou chybu napravit. Přesněji, její havárie způsobila smrt Kazutovi, 17tiletému vlastníkovi lázní. (Absence rodičů je na začátku vysvětlena odletem do zámoří, navíc by asi v domě bylo trochu přelidněno.) Aby Kazuta zachránila, dá mu Valkyrie půl své duše…

Následky jsou ještě možná katastrofálnější, neboť se z Valkyrie stane pětiletá holčička, kterou má rázem Kazuto se svou mladší sestrou na krku. Za Valkyrií se sice vypravila další z princezen, Hydra, ale ta se rázem dostává také do dětské podoby, za což tentokrát ovšem může místní mladá kněžka (a Kazutova kamarádka z dětství) Akina. Situace je nakonec částečně vyřešena příletem Sanady – vůdkyně Valhalské jednotky služek, která se ujme organizace lázní a dělá princezně osobní stráž.

Zajímavým objevem je, že Valkyrie se po Kazutově polibku mění na určitou dobu do své starší podoby, v níž pochopitelně nepostrádá různé superschopnosti a hlavně značně vyvinuté jisté tělesné partie. Tato její vlastnost umožnila, aby byl děj občas i poměrně akční, často svou monstrózností akce na úrovni Hvězdných válek, jež však předbíhá v komičnosti.

Co víc říct? Je to šílenost šílená, ale dělalo mi problém se od toho odtrhnout, o to větší, že většinu jsem viděl během svaťáku, místo, abych se učil na maturitu. Většina epizod je skutečně hlavně odpočinková a komediální, ale první dvě série ke konci vždy naberou na dramatu, protože je hlavně potřeba dořešit vše, co bylo napácháno v epizodách předešlých. Většinou se ale člověk spíš jen příjemně baví, k čemuž přispívá hlavně osm princezen Valhaly, jež jsou každá svůj vlastní originál.

V některých překladech je Valkyrie psána Warukyure a místo Valhala zase Waruhara. Pochopitelně se jedná o japonské přepisy, kterých se ovšem časem překladatelé do angličtiny vzdali, protože nejrůznějších pojmů z vikingské mytologie je hlavně v druhé sezóně požehnaně, přičemž k některým bych neznalému čtenáři doporučil trochu prolistovat Eddu (staré severské epické básně) nebo si aspoň zahrát hru Age of Mythology.

01.08.2008 16:11:11
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one