banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Urusei Yatsura 2 - postavy

Druhá část článku o Urusei Yatsuře. Klikněte.

Pokračování první části článku.

Tak, to by bylo k seriálu vše. Až se podívám na OVA a filmy, možná o nich napíšu ještě něco. Teď ale druhá část článku, kterou si opět neodpustím, a to jsou postavy. Spíš se vyplatí vám říct o postavách nežli o příběhu, protože postavy tvoří příběh. Navíc, jak v epizodě 142 řekne Megane, je Tomobiki (oblast Tokia, kde se seriál povětšinou odehrává) místem, kde každý je hercem a celé město je jejich jevištěm. Pěkná parafráze Shakespeara…

Z postav vybírám jen ty, které se v seriálu objevují častěji. Jinak by v tom byl maglajz.

Pozemšťané

Image Hosted by ImageShack.us

Ataru Moroboshi - mladík, jehož jediným životním snem je mít každou ženskou, na níž pohlédne. Není to žádný krasavec a jediné, co mu opravdu jde, je utíkat. Když utíká před nebezpečím nebo se řítí za nějakou bišinkou, je nezastavitelný. Miluje Lum, ač si to odmítá často sám přiznat.

Image Hosted by ImageShack.us

Pan a paní Moroboshi - rodiče předešlé postavy. Naprosto normální, spíše chudší manželský pár, co lituje, že kdy měl takové dítě jako je Ataru.

Image Hosted by ImageShack.us

Shinobu Miyake - naprosto normální dívka, která snad i měla nějaké city k takovému záletníkovi jako je Ataru. Ty však ochladly, když se objevil Mendo Shuutaro. Když se naštve, je schopna mávat kládou jako párátkem a vrhat stoly. Vskutku děsivá.

Image Hosted by ImageShack.us

Shuutaro Mendo - dědic jedné z nejbohatších rodin na světě. S peněžní mocí své rodiny je schopen zařídit takřka cokoliv. Mistr šermíř, pohledný mládenec, bohatý… bohužel má i několik vad, jako strach ze tmy a těsných prostor a v neposlední řadě to, že v mnoha rysech je stejný jako Ataru.

Image Hosted by ImageShack.us

Ryoko Mendo - Shuutarova sestra. Věčná šprýmařka, dělající si šoufky z kohokoliv, hlavně svého bratra.

Image Hosted by ImageShack.us

Sakura - krásná kněžka, pracující na střední škole Tomobiki jako ošetřovatelka. Žactvo i učitelé jsou do ní všichni paf. Její zvláštností je, že je schopná sníst neuvěřitelné množství jídla, ale i nadále má vždy hlad. A hlavně to není vidět na její perfektní postavě.

Image Hosted by ImageShack.us

Sakurambo (alias Cherry) - Sakuřin strýc. Buddhistický mnich, schopný se kdykoliv objevit kdekoliv, tam cokoliv sníst a všechny neuvěřitelně otravovat.

Image Hosted by ImageShack.us


Onsen-mark - Onsen je označení pro horké lázně a mark znamená prostě „značka“. Spíše je to přezdívka než jméno, protože tuto značku má na veškerém svém oblečení. Je to třídní učitel (angličtinář, přesněji) třídy, kam chodí Lum, Ataru, Shinobu, Mendo atd.

Image Hosted by ImageShack.us

Megane, Kakugari, Perm a Chibi - parta obdivovatelů Lum a Atarových přátel. Nejvýraznější je Megane, jenž svůj život absolutně zasvětil Lum a byl by schopen pro ní i zemřít.

Image Hosted by ImageShack.us

Tobimaro - Mendův kamarád z dětství a jeden z nejpohlednějších kluků v seriálu. (je mi podobný!) Magor do baseballu. Jeho zvláštností je, že dokáže polykat baseballové míčky v libovolném množství. (ne, to fakt není žádný překlep či tak!)

Image Hosted by ImageShack.us

Ryuunosuke - typické mužské jméno, skrývající krásného chlapce, jenž…je však dívka! Dívka, co by moc ráda byla více dívkou, ale její otec vždy chtěl synáčka… Násilnická, cholerická. Z každé rvačky vychází vítězně.

Image Hosted by ImageShack.us

Její otec - je magor. Neustále básní, jak jednou znovu otevře svůj podnik (jakási pidičajovna či co) u moře. Jeho zvláštností je, že je schopen za výkřiků „MILUJU MOŘE!!!“ se kamkoliv dostat na vrcholku velké vlny tsunami. Jak to dělá, nikdo netuší. Ona vlna může být spíše pomyslná či symbolická, ale docela slušně dovede vše spláchnout.

Image Hosted by ImageShack.us

Ředitel - ředitel školy Tomobiki. Věčný kliďas, co nejradši vede monology s Kotatsu-neko. (ano, monology. Čtěte dál)
Mimozemšťané

Image Hosted by ImageShack.us

Lum - o ní už bylo napsáno dost. Miluje Atara. Když běhá za jinými děvčaty, dost krutě ho trestá, neboť mimo létání ovládá také elektrické šoky. Navíc má vždy po ruce nějaké to technické udělátko.

Image Hosted by ImageShack.us

Jariten (či zkráceně Ten) - Lumin bratranec. Malý parchant, co by zasloužil na zadek. Mimo tradičního létání umí chrlit oheň. (jeho matka je kupodivu požárnicí) Jednoduše otravný všudypřítomný plamenomet, neustále toužící nějak pořádně potrestat Atara. Jsou však poměrně vyrovnanými protivníky, Ataru možná i vítězí.

Image Hosted by ImageShack.us

Ran - Lumina kamarádka z dětství, dnes spíše její protivnice na život a na smrt. Dovede polibkem vysávat z člověka mládí. Snaží se udržovat si neustále imidž roztomilé dívenky, ale občas jí to ujede a projeví se, že je to pěkně protivná megera.

Image Hosted by ImageShack.us

Benten - Lumina nejvěrnější kamarádka. Punkerka s neobyčejným nadáním pro páchání násilných činů, neustále poletující na své raketové motorce. V jedné epizodě je mezi ní a Ryuunosuke vidět náznak shoujo ai.

Image Hosted by ImageShack.us

Oyuki - princezna Neptunu. Klidná, vyrovnaná. Když se naštve, není to na ní skoro znát, ale obvykle to vede k devastaci okolí – umí totiž ovládat led, mráz apod., takže silou vůle nechává vystřelovat po okolí rampouchy atd. Bývá označována za nejnebezpečnější postavu seriálu. (kdyby přišlo na věc)

Image Hosted by ImageShack.us

Rei - asi největší bišík v seriálu. Bývalý Lumin snoubenec, za nímž ale pálí Ran. Neuvěřitelný žrout. Zvláštní schopnost – v podstatě bez ohledu na jeho vlastní vůli se mění v obří dementní krávu.

Image Hosted by ImageShack.us

Princezna Kurama - uhrančivá mimozemská princezna, neustále hledající muže k jednomu jedinému účelu – aby jí udělal dítě, protože na její planetě nejsou humanoidní muži. Stále má smůlu… Umí ovládat vítr.


Ostatní

Image Hosted by ImageShack.us

Kotatsu-neko - kotatsu je vyhřívaný stolek s dekou (oblíbené v zimě) a neko je kočka. Tato postava je obřím duchem kočky, která umrzla, protože jí nepustili pod kotatsu. Jedná se o komickou postavu – každému je jedno, co je zač, všichni jí vnímají jako samozřejmost. Obvykle se nachází pod nějakým tím kotatsu, popíjí čaj a pokuřuje fajfku. Nemluví.

Image Hosted by ImageShack.us

Kitsune - neboli liška. Malý lišáček, jenž se zamiloval do Shinobu. Díly, v nichž se vyskytuje se vyznačují jistou poetičností a milým, jemným humorem.

Image Hosted by ImageShack.us

Dappya lidé - postavy rybích lidí z první (výše zmiňované) mangy od Rumiko. Do Yatsury ani nepatří, jsou zde jako bonusy.Tak, to je asi tak vše. O Urusei Yatsuře se toho dá napsat spousta, ale taky si něco nechám. Jestli jste článek dočetli až sem, gratuluji vám!

09.10.2007 22:11:28
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one