banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Vampire Princess Miyu

Jméno: Kyuuketsuki Miyu / Vampire Princess Miyu

Počet dílů: 26 TV epizod + 4 OVA

Žánr: urban fantasy, horor

Miyu je upírka. Teď začnete očekávat krvák ve stylu Hellsinga, či nějakou slaďárnu o škole pro upíry. Vážení, nečeká vás ani jedno! Miyu je upírka poněkud nezvyklého ražení. Krev si sice čas od času dá, ale většinou když už se z někoho napije, „za odměnu“ ho nechá se zbláznit – žít ve světě jeho vlastních iluzí. Její hlavní náplní práce je ovšem lov démonů – shinmů – kteří do našeho světa nepatří a ona je tudíž posílá pryč.

Musím uznat, že Miyu naštěstí nesklouzne do bezhlavé akce, ale po celou dobu si zanechává dost dobrý styl vyprávění a hlavně chvílemi až neskutečné nápady. Žena, která se zamiluje do panenky, kočka, jež ovládne a poté zabije celou rodinu, muž, jenž si v mysli vytvoří vlastní pokroucené město… U některých epizod jsem zadržoval dech, jak se to nakonec vyvrbí. Za takový vrchol asi považuji epizodu o dětství Miyu, kterou bych jedním slovem označil „psycho“.

Miyu má také dva pomocníky – evropského shinmu Larvu a maličkou potvůrku jménem Shiina, která je roztomilá, jen dokud nezvedne ucho (kdo neviděl, nepochopí). Kromě další lovkyně Reihy (mrcha!) a postav několika dívek ze školy, kam Miyu chodí (zamyšlení – proč má krycí identitu školačky, když stejně žije na hřbitově, kde ji těžko kdo najde?) obsahuje seriál jinak pouze epizodické postavy, které ale stihnou vždy během jim vydělených dvaceti minut ukázat pořádný kus charakteru. Jako velké plus také musím uvést, že ne všichni shinmové jsou nutně zlí. V seriálu se setkáte s množstvím takových, kteří se naučili buď žít mezi lidmi a svou identitu skrývat, či žijí někde, kde je nikdo neobtěžuje.

Hudba v seriálu není nikterak výrazná, možná zaujmou některé tajemnější kousky soundtracku. Co se kresby týká, musíme vzít na vědomí, že anime je už staršího data. Vše je ovšem nakresleno shoujo stylem, který mi v mnoha rysem připomínal kresbu od CLAMP.

Pokud máte zájem o trochu hororu, tajemno, občas skoro detektivní postupy při odhalování, kdo je shinma… tak se podívejte na Miyu.

17.01.2010 10:36:47
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one