banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla
Před nedávnem se mi podařilo stáhnout starší práce Rumiko Takahashi, (čímž se tímto prohlašuji Rumik Lordem, neboť máme všechno anime, co podle ní natočili a dost mang, které nikdy nebyly převedeny na anime) přesněji starou OVA sérii Rumic World, včetně původní verze Mermaid Forest, OVA One Pound Gospel a spoustu mangy. Jak krátké povídky, tak předlohy pro Rumic World OVA, Mermaid Sagu… a mezi tím vším krátkou sérii Wasted Minds. (Toto je však pouze název amerického vydání, v originále se manga jmenuje Dust Spot) Ta mne upřímně zaujala natolik, že ač se jedná o 5 kapitol a dohromady ani ne 200 stran čtení, napíšu krátké shrnutí. Časem se zde objeví i článek o oněch OVA a možná i o dalších mangách.

Japonská CIA má problém, neboť na scéně organizovaného zločinu se objevuje nová zločinecká organizace, jmenující se „Bratrstvo sjednocených prasat“, jemuž jde jen o dvě věci – destrukci a znečištění. Aby svého cíle dosáhli, nezastaví se před ničím. Do akce proti Prasatům je nasazen agent Sekoi, který má za úkol dělat průvodce dvěma speciálně cvičeným psionikům – Tamurovi a Yuře. Tamuro má schopnost teleportace, ale je schopen se přesouvat pouze mezi hromadami odpadu, takže často se vynořuje z odpadkových košů. Navíc po vzoru Indyho Jonese ovládá mistrovsky biče. Yura má schopnost poněkud „běžnější“, a tou je nadlidská síla. Co se pana Sekoie týká, je to ultrablbec. Stačí snad ještě říct, že velitelství JCIA se nachází v palačinkové restauraci, což je také asi jediný zdroj příjmů pro organizaci.

V první kapitole trojice pátrá po tajné dílně, v níž Prasata vyrábí napodobeniny nové hračky Pan Prasátko, které však dovedou zničit vše ve svém okolí pomocí zvuku. V druhé kapitole zase Tamuro a Yura hledají Sekoie, jenž se ztratil při pátrání na střední škole, kde Prasata vychovávají kriminálníky. (zde se Yura stane šéfkou dívčího gangu) Třetí kapitola pojednává o tom, jak Prasata využijí mýtů o mořské příšeře, aby s pomocí náležitě upravené ponorky mohli potápět lodě. Ve čtvrté kapitole se agenti při pronásledování Prasat dostanou do legendárního lesa, odkud prý již není úniku. Únik by byl možný, ale to by sebou nesměli mít Sekoie… A v konečné, paté kapitole, zase JCIA zjišťuje, jakým způsobem Prasata pašují do Japonska kradenou ropu. Hned na začátku jsou ale Tamuro a Yura obvinění, že jsou agenty Prasat. (přeci jen Tamurova schopnost vyžaduje odpadky a Yuřina slouží k destrukci) Ač jsou na konci očištění, rozhodnou se (velmi romantické) uprchnout spolu do Francie… jen aby se ihned vrátili, protože ve Francii neumí skoro nikdo japonsky.

Trochu krátký nástin příběhu, ale vzhledem z rozsahu nechci psát víc, to bych prozradil až moc. Upřímně lituji, že zrovna tohle nikdy nebylo natočeno jako anime. Kdyby z toho udělali například jedno OVA rozdělené na několik kratších celků, stálo by to za to. Také mě napadlo, že kdybych se někdy odhodlal k překladu nějaké mangy, asi bych udělal právě tuhle…

08.12.2007 21:37:14
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one