banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

World Destruction

Jméno: World Destruction / Zničení světa

Počet dílů: 13 TV

Žánr: fantasy, akční

Anime natočené podle počítačové hry, tudíž co se děje týká, něco vám nemusí být hnedka jasné, což ale moc nevadí, jednoduše si zvyknete na to, že je vám něco utajeno.

Příběh pojednává o planetě, která se od té naší tak trošku liší. Místo vody je v mořích písek (opovažte se říct poušť, opravdu je to moře!) a vedle poněkud utlačovaných lidí žijí zvířecí lidé, kteří vypadají buď úplně jako zvířata, jako poloviční lidé, případně je u nich zvířeckost omezena na zvířecí uši, apod. Na tomto světě nejsou úplně všichni spokojení s jeho společenským zřízením, přesněji není spokojena dívka jménem Morte, (či Morute, fansubáci se asi nemohli dohodnout) která vlastní dvě zbraně. Zaprvé čepel velmi podobnou klingonskému bat’lethu ze Star Treku (i s tím podobně bojuje) a zadruhé Kód destrukce, což je tajemný artefakt, dle všeho nesmírné hodnoty, který je schopný zničit svět, ač Morte sama neví, jak. To jí však nebrání v tom, aby se rozhodla – ano, je to tak – svět skutečně zničit, ať už k tomu bude potřeba cokoliv. Organizace, v našem překladu označovaná jako „Skupina za spásu světa“, (mimo mnoha řadových vojáků reprezentována hlavně chlapíkem Najem a jeho agresivní asistentkou Liou, co se ráda ohání dvěma revolvery) se pochopitelně Morte snaží v jejím počínání zabránit, a dokonce ji, ač je na začátku sama, nazve „Skupinou za zničení světa“.

Morte se tedy dostane do problémů, do nichž zatáhne další dva společníky – lidského mladíka jménem Kyrie, který dle všeho má něco do činění s Kódem destrukce, a Toppiho – zvířecího člověka, podobajícího se plyšovému medvídkovi, který je Hrdinou s velkým H. (A mluví jako magor, protože každou větu zakončuje slovem „medvěd“.)

Mimo akce nás čeká občas i trocha filosofování o rovnoprávnosti a správnosti našich úmyslů, ale nebojte se, nic náročného. Seriál si troufám označit za milý a odpočinkový, což způsobuje většinou Toppi, protože se na něj nemůžete dívat a už z toho pohledu se nevracet v myšlenkách do dětských let.

11.09.2008 13:53:15
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one