banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Dorama se valí dál a dál...

Sikar rezignoval na to dnes večer vymyslet nějaký originální úvod, takže jako první bod úvodníku vám dám malý úkol – sami pro sebe si vymyslete nějaký pěkný začátek. Jakmile to budete mít, čtěte dál.

Hádám, že jste úkol splnili dobře. Tak teď se dostaneme k tomu podstatnému. Bouchněte šampus, protože po příšerných průtazích způsobených komunikačním tichem, vám konečně přinášíme celou první sezónu Hana Yori Dango. Byla to trnitá a krušná cesta, ale konečně je to celé. Poděkujte identitě Moje M, že se toho ujala. Pokud právě dopíjíte ten šampus, co jsme si bouchli, tak se připravte na další oznámení. Během pár dní začnou přibývat titulky na další dorama! Osobně jsem včera provedl korekturu a mohu vám říct, že u Ichi Pound No Fukuin, čili One Pound Gospel se opravdu dobře pobavíte. Co bude dělat věčně nenažraný boxer, jenž se zamiloval do jeptišky? Doporučuji, oproti anime OVA verzi má tento seriál laťku o dost výš, možná i výš jak původní manga od Rumiko Takahashi. Ostatně, jinak by ho Dara asi nepřekládala. Ale čekejte pomalejší tempo, ono je to ukecané ažaž...

Jako vždy ještě shrnu, co zrovna vychází. Za dorama tu ještě máme Jyoou no Kyoushitsu překládané slovutnou Žbluňk. Dara vám také po dovolené (mimochodem moc fajn dovolené, díky za optání) opět začne pravidelněji překládat anime Vampire Princess Miyu. Ale nespěchejte na ni moc, ano? Co se Sikara týká, ten si teď dává trochu oddech. Ano, mám něco rozpřekládáno, ale vzhledem k rychlosti, jakou na tom dělám, to radši jednoho dne vydám najednou. Tak si počkejte a uvidíte, co to bude. No a možná se tu taky objeví dva fajn filmy, k nimž české titulky na netu patrně nejsou.

Tak, už jen poslední věc. Smazal jsem diskuzi u titulků na World Destruction, protože začínala být na palici. Kdosi nám kdysi poděkoval za titulky a navrhl k překladu Strawberry Panic. Ne, skutečně to nebudeme dělat a sdělovat nám své prosíky nemá cenu. Problém ovšem byl ten, že mé připomínky na téma „toto není diskuze o SP“ byly trochu ignorovány a lidé tam psali poslední dobou častěji, než bych chtěl. Proboha, to si kdekdo vygooglil diskuzi u jinak nesouvisejícího článku a hnedka tam musel napsat?! Proto jsem diskuzi onoho slovního spojení úplně zbavil, aby tu bylo méně OT.

To bude vše.

Sikar

08.03.2010 20:24:00
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one