banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Hej hou, služky a onmyouji jdou...

Tak vám nevím. Do zápatí stránek jsme dali „Kurumi dzen dzen wakaranai“, neb se jednalo o větu, která nám ze seriálu o této milé služce utkvěla asi nejvíce. Jaké bylo Sikarovo překvapení, když zjistil, že se toto prohlášení v celé první sérii vůbec nevyskytuje!

Ale kuš! Nebudu začínat hnedka o sobě… Takže pěkně klasicky! Jak jste si asi všimli už před časem, zdárně skončil Gokusen, čímžto naší milé Žbluňk gratuluji a kdybych mohl, dám jí klidně i diplom, ale nemůžu, protože jsem stará a mrzutá potvora… No a protože smlouva podepsaná krví trvá, máme tuto překladatelku upsanou na další seriál, konkrétně dorama Jyoou no Kyoushitsu. Dara se také činila, takže vám konečně můžeme naservírovat kompletní akční fantasy Shounen Onmyouji, která vám může nabídnout dostatek akce a bišíků, jež je možno hltat vašima dozajista rozšířenýma očima. Jinak Daří slibuje časem začít Vampire Princess Miyu. A pokud se někdo ptá, kdo jsou ty tři sympatické slečny z obrázku, tak se patrně ještě nezačal dívat na Steel Angel Kurumi, jejíž první sezóna byla právě dopřeložena. (Juch! Už mluvím o sobě!) Brzy očekávejte bonusové OVA epizody a následně druhou sezónu této donebevolající lehce sci-fi srandy.

Další sdělení je rázu poněkud méně optimistického. Nejprve selhávala technika, pak skomírala komunikace a nakonec to vše vedlo k patrně naprostému výpadku lidského faktoru. Ano, mluvím o Hana Yori Dango. Stručně řečeno, korektorka jaksi nepracuje rychlostí, na jakou jsme tady zvyklí, přičemž komunikace s ní drobet vázne. Tudíž pokud doopravdy chcete Hana Yori Dango, dohoďte nám nějakého korektora, jinak bude překlad pozastaven kvůli nedostatku pracovních sil. Sice jakožto skupina se nesnažíme nijak rozrůstat, (vzácný to dnes jev…) ale v tomto konkrétním případě už bijeme na poplach, protože se jedná o jediný náš překlad, jenž doopravdy uvázl na mělčině a ačkoliv je seriál už z většiny přeložen, ne a ne s ním pohnout po stránce kontroly textu.

Takže… Jménem civilizace! Kapišto, lidi? Tímto se s vámi loučí dnes velmi stručný a po velmi podivném dni unavený

Sikar

19.11.2009 19:20:36
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one