banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Proč to jde poslední dobou ztuha?

Vážení a drazí. Určitě jste si povšimli, že za poslední rok to zde s aktivitou z mé strany nebylo nejslavnější. V podstatě nyní fungujeme tak, jako na samotných počátcích někdy v roce 2006 tuším, když pouze Dara překládala a Sikar to po ní kontroloval. A dokonce to i nese plody, konktrétně máme nyní rozdělanou třídílnou minisérii Detakoko Princess a již brzy můžete očekávat dvojdílnou sérii (v našem případě spojenou v jeden film) The Weathering Continent.

Teď přemýšlím, jak začít tento odstavec. No co, stejně to je propagace tak jako tak. Rád bych vám totiž řekl, proč už nepřekládám a nejsem si jist, zda se k tomu vůbec někdy vrátím. Stručně, je skoro nemožné mít dva tvůrčí koníčky a věnovat se jim najednou, když ještě musíte chodit do práce. Takže to nakonec dopadne tak, že si vyvolíte ten, který je méně nevděčný a dokonce se stane, že vám přinese slávu. Sikar, civilním jménem Karel Doležal se naplno vrátil k psaní. A co se nestalo. Cena Karla Čapka, nejprestižnější literární soutěž žánrů science fiction a fantasy. Sikar se poprvé účastní. Následně shrábne cenu Skokan pro nejlepšího nováčka, protože prásk ho, ve sborníku Mlok 2011 jsou mezi čtrnácti vítěznými povídkami tři jeho. Tři kategorie ze čtyř zapráskány mým jménem.

A proto, pokud máte hodně velký zájem a chcete poznat, čím se někdo, kdo ještě nedávno překládal anime, zabývá dnes, můžete si knihu již teď předobjednat. A pokud máte alespoň zájem sledovat, co tenhle psací zjev páchá, můžete se též podívat na jeho pisálkovský profil na Ksichknize.

Děkuji za pozornost.

Sikar

(Obrázek jsem si "vypůjčil" ze stránek časopisu XB-1, protože jsem líný fotit svůj výtisk.)

28.08.2011 20:05:59
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one