banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Prší prší, překládá se...

Ještě jsme nezemřeli!

...ačkoliv to asi vypadá jinak. Za poslední dobu tu moc titulků nepřibylo, uznávám, ovšem ono dorama je na překlad dosti zdlouhavé. A právě zdlouhavost je to, co Daru vedlo k tomu, aby se pustila zas do nějakého anime, konkrétně si vyvolila Kobato. Abych pravdu řekl, byl jsem přesvědčený, že to už někdo snad i udělal, ale Kožcova databáze i jiné zdroje praví, že tomu tak není. Tudíž, proč ne? Na dorama One Pound Gospel se bude usilovně pracovat, během pár dní očekávejte další díl (jen co ho dokontroluji...). Zkrátka a prostě, můžete se zas jednou těšit na trochu pravidelnější překlad než posledních pár měsíců. A mimochodem, Dara dále slíbila do konce tohoto roku malé dorama překvapení.

Co říct dál? Sikar na to od ukončení Kurumi vážně kašle a ačkoliv si sem tam pro sebe překládá jeden krátký seriál, aby ho pak vydal najednou, jaksi to drhne. Upřímně, dva časově náročné tvůrčí koníčky se chvilku praly a nakonec jaksi zvítězil ten více tvůrčí. Nakopněte mě a možná se do konce roku taky dočkáte nějakého překladu...

Poslední věcí, co bych vám chtěl říct, je ne až tak veselá událost - pozastavili jsme Královninu třídu. Důvod? Překladatelka Žbluňk jednoduše nestíhá a dle slov Dary "Pokud by to někdo chtěl převzít, jen ať se přihlásí. Korektora půjčíme.". Pokud se hlásíte, jen směle do toho!

To je asi tak vše. Žádné technické připomínky, nic organizačního, jen oznámení průběhu překladů. Co taky víc v tomto zamračeném propršeném dni?

Se zmoklým pozdravem Sikar

28.09.2010 12:21:56
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one