banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Škrt, škrt... a trocha plků navrch

Tak je to za námi, přátelé. Minulý týden jsem úvodník nenapsal, abych tento týden shrnul veškeré dění a nekouskoval to. Takže, sice už jste si toho asi všimli, ale minulý týden jsme si udělali další zářez v podobě Magic Knight Rayearth TV a tento týden Amatsuki. (Jen si nemyslete, já to dělám naschvál, že si načasuji dokončení více překladů najednou – viz loni na přelomu června a července.) Sice se na dokončení překladu obvykle těší hlavně diváci, ale věřte mi, že tyto dvě věci už mi začínaly slušně lézt krkem a nemohl jsem se dočkat, až to bude za mnou. Upřímně řečeno, začínal jsem je vnímat jako kouli na noze.

Sice by měl být čas na nějakou změnu, ale ta se hned tak konat nebude, protože následující překlad bude RayEarth OVA – třídílné alternativní převyprávění Magic Knight Rayearth. Pokud si myslíte, že to bude ten samý příběh, věřte mi, že nebude. Postavy sice vypadají stejně, ale mají poněkud překroucené role, navíc dějově je to naprosto odlišné. Aktualizace budou ale dost nepravidelné, protože překlad provází drobné technické problémy. (Detailů vás ušetřím, ale korektury budou trvat podstatně delší dobu než běžně. Mimochodem, titulky čekejte v tom samém příspěvku jako TV verzi.)

Časem čekejte i něco nového, ale jelikož zatím nebylo nic natvrdo rozhodnuto, (ehm, kecám, bylo, ale když to řeknu, v někom tu může vzbudit jistou naději, že si vyslechnu jeho návrh, no ne?) tak také nic neoznamuji. Až to bude, tak to bude… Jinak pro zopakování ještě vyjmenuji běžící překlady. Za anime Get Backers a Shounen Onmyouji, za dorama Gokusen a Hana Yori Dango – u těchto dvou očekáváme v bližší době nové díly.

Přiznávám také, že tu dlouho nepřibyl žádný drobný článek o nějakém anime, které jsem za poslední dobu viděl, ale to bylo způsobeno tím, že jsem se účastnil soutěže v psaní recenzi na Akihabaře. V současné době se tam nachází 27 mých recenzí a občas hodlám nějakou přidat. (Sem ale také!) Pokud byste měli zájem si je přečíst, nejsnazší bude, když…

Puf, chvíle pro reklamu. Před časem jsem tu oznámil, že si budu psát v sekci „Zápisník, čili O nás“ malý stupidní poloblog, ale tlačen pár lidmi (pokud to čte Gadr nebo Vojta, mávám jim) jsem se rozhodl to rozjet naplno. Každý sebepitomější nápad, každý šílenější zážitek, vše bude ode dneška ve fungl novém Chilliblogu. Odkazuji na něj i ze Zápisníku… A na tomto chilliblogu jsou i odkazy na všechny recenze na Akihabaře.

Konec reklamy. Koukněte na Amatsuki.

Sikar

Dodatek: Stále by se hodil nějaký ten korektor či překladatel na dorama, sami vidíte, že to moc rychle nejde.

22.04.2009 22:21:07
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one