banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Trocha informací a pár hrozeb

Ptáte se, proč tak podivný obrázek u úvodníku? To se dozvíte velmi brzy…

Od posledního úvodníku se toho událo hodně, (většinou drobnosti, co za nový úvodník nestály) ale ne zdaleka tolik, kolik bychom sami chtěli. Něco jsme dokončili (Shamanic Princess), něco začali (Amatsuki, dorama Gokusen), ale něco se ne a ne pohnout z místa.

Upřímně se omlouváme, ale už snad půl roku mluvíme o dorama Hana Yori Dango, ale výsledek stále žádný. Neviňte nás za to, některé překlady už hotové jsou a byly odeslány na „srovnávací korekturu“. A tady je kámen úrazu. Marquart, která je posledním článkem řetězu při tvorbě těchto titulků, se nám prostě neozývá. O jejích jiných aktivitách víme, málo jich není, ale ať na ni houkáme, jak chceme, nehoukne nazpět. Tudíž pokud tohle čteš, aspoň napiš, proč to ještě není!

Jinak, jak jste si všimli, slibovaný speciál Hanazakari no Kimitachi e je už přeložený a u korektorky. Na tomto místě bych rád podotknul, že mýtus, že korektura je nejrychlejší částí překládacího procesu, je doopravdy hodně blbá historka. Často je to právě naopak.

No dobře, to by bylo za námi. Jak jsem psal, začali jsme Gokusen. Dvojice Žbluňk a Kalisto (naše dobrá známá, kterou jsme zverbovali dokonce osobně) makají jak šroubky, takže se nemusíte bát, že by nebyly další epizody. Co se anime týká, nějak nám ubylo času, takže, ač míru aktualizací máme u každého titulu vypsanou, raději to napíšu znova, souhrnně.

(Snad) každá (většinou) neděle: jeden díl Get Backers nebo jeden díl World Destruction. (Což by mělo pravidelně být po třech dílech Get Backers.) Pondělí či úterý: jeden díl Magic Knight Rayearth nebo jeden díl Amatsuki. (Pravidelně po dvou dílech předchozího.) Výjimky se pochopitelně můžou vyskytnout, ale z 95% se nám tento plán držet daří.

Poslední oznámení, jemuž věnujte zvýšenou pozornost!!!

Poslední dobou se prý nějak rozmáhá, že nějací zlotřilci dávají titulky, které sami nevytvořili, na různá místa na internetu, aniž by o tom upozornili jejich autory! Co říkám prý! Už se nám to stalo taky! Konkrétně bych rád promluvil k osobě, která hodila Pretear na titulky.com. Máš to marné, naše bystré oko to zjistilo a už je to fuč. Děkujeme, že tam zůstal odkaz na naše stránky, protože kdyby zmizel, bylo by ti asi nakopáno do vyločuvačně-sedacího ústrojí! Jasný? Jak něco podobného najdeme, půjde to hnedka pryč, admini jsou totiž hodní lidé. Mimo tyhle stránky dáváme titulky na Akihabaru a manga.cz. To vám nestačí, lidi? Jestli ještě jednou někdo zhřeší, bude vhozen do yaoi jámy, a to je daleko horší než ten kulomet na obrázku.

To už bude fakt všechno…

Sikar

18.11.2008 21:06:49
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one