banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Beseda s Yuji Nunokawou, ředitelem anime studia Pierot

Přednáška Tvorba anime

Na přednášce bylo asi 50 lidí, z toho tak 8 japonců, docela jsme se cpali, protože místnost byla velká asi jako třída. Yuji Nunokawa, ředitel japonského animačního studia Pierrot (Dvanáct království, Bleach, Naruto), je moc sympatický pán. Až tak toho moc nenapovídal. Hodně prosturu bylo na dotazy. Viděli jsme ale základní schéma tvorby anime. Většina je ruční práce. V jeho studiu pracuje přes 300 lidí, většina chodí do práce až odpoledne (a nikdo jim to nezakazuje). Na jeden díl je potřeba asi 3500 obrázků (jen jsem se trochu zamotala, jestli deseti nebo dvacetiminutoový díl). Kreslí se ručně, až barva se dává v počítači. Na každý díl jsou potom taková schémátka s poznámkami. Hudba se vybírá předem z jakéhosi rejstříku, kde jsou kousky pro různé scény (smutné, veselé, bolest...). Opening/ending se vybírá tak, že se tvůrci dohodnou, co by asi taka a od koho chtěli, pak něco vyberou a teprve potom se dělá anime takt po taktu.

Pozmámky z průběhu:
Snažil se nás přesvědčit, že jsou lepší než Ghibli :-)
Publikum muselo hned na začátku napovídat tlumočníkovi (Nepamatoval se Bleach), ale jinak byl úžasnej (tlumočník). Pak ještě dostal nápovědou japonské jméno 12království.
Jen Jarník chce jít dělat animaci do Japonska.
Skladatel hudby z Pierotu Kunihiko Ryo je taky fajn, ale stydí se.
Viděli jsme ukázku z připravovaného celovečerního filmu Bleach.
Pierot dělal Mitsubachi Māya no Boken (ne, to vám nepřipomíná Včelu Máju, to je Včelak Mája).
Panu řediteli vadí české kopce.
12království se dotáčet nebude.Autorka předlohy - novely (s ženskýma jsou prý vždycky potíže) se moc rýpe ve scénáři a moc jí to trvá, takže se to studiu nevyplatí. Prý se říká něco o Hollywoodské adaptaci.
11.09.2007 21:28:38
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one