banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Název: Gokusen
Episody: 12+speciál, 10+speciál, 11+ film
žánr: školní komedie

Na chlapeckou střední školu přichází nová učitelka Yamaguchi Kumiko (Nakama Yukie) a hned dostává nejhorší třídu z celé školy - 3.D. Ještě štěstí, že není ledajaká učitelka. Nejen, že je odhodlána učit jak nelépe umí a dovést své svěřence k maturitě, ale chce z nich také vychovat dobré lidi. (Dobré nemusí vždycky znamenat hodné a poslušné, ale v tomto případě spíše čestné a vážící si přátelství.) Jak ale postupně zjišťují nejen žáci, ale i ostatní učitelé, ona nová učitelka není jen tak ledajaká. Má své velké tajemství - je budoucí hlavou jedné z rodin Jacuzzy.

Své žáky si musí Jankumi nejdříve získat na svou stranu, přesvědčit je, že učitelé nejsou proti nim. A tak zachraňuje celou třídu i jednotlivce z průšvihů a dokazuje každému z nich, že jim věří. Hlavně musí přesvědčit vůdčí partu v čele se Sawadou Shinem (Matsumoto Jun).

Jednotlivé epizody mají dosti podobný scénář, kdy se někdo ze třídy/celá třída dostane do průšvihu a Kumiko problém vyřeší. Někdy silou díky svému "jacuzza" výcviku, někdy pomocí vyjednávání. Stojí za svými "dětmi" v každém případě a oni jí to nakonec oplácejí. Romantické vložky s Jankuminou láskou k policistovi jsou tak trochu navíc a možná by se daly úplně vypustit.

O něco horší je to s druhou sérií - z postav zůstává Kumiko s rodinou, ředitel/zástupce ředitele Sawatari Goro (Namase Katsuhisa) a Kumai a samozřejmě schéma dílů, které je snad ještě očividnější. Nová třída nemá žádné výraznější postavy, stejně tak chybí interakce mezi vůdci třídy a Jankumi, jak tomu bylo u Sawady (a taky chybí Matsumoto Jun :-( ). Nejsem si úplně jistá, jestli budu shánět třetí řadu, kterou naznačil konec druhé.

14.03.2008 11:16:54
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one