banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla
Název: LIAR GAME
Episody: 11 + 9 + film
žánr: psychologický thriler
Předloha: manga Liar Game od Shinobu Kaitani


Nao Kanzaki je tak čestná a poctivá až to není normální. Ale je to ona, kdo jednoho dne obdrží 100 milionů jenů a vlastně nevědomky se přihlásí do Hry Lhářů (Liar game). Aby vyhrála, musí svému soupeřovi ukrást stejnou částku a ohlídat si svoji. Jenže díky své povaze to je pro ni úkol naprosto nemožný a velmi rychle je o své peníze naopak ošizena ona. Ze zoufalství to jde ohlásit jako krádež na policii, kde ovšem neudělají nic. Je jí ale poskytnuta informace o skvělém podvodníkovi Akiyamovi Shinichim, který má být propušťen z vězení. Nao ho požádá o pomoc a nakonec ji získá. Spolu pak dostanou peníze zpět, ale....

Druhá sezona: Zdá se, že Nao se přeci jen naučila něco málo o blafování, i když je to pořád hrozná naivka. Druhá sezona začíná čtvrtým kolem, kde se naši dva hrdinové musí spojit s panem "houbičkou" (jistě víte, o koho jde) a vyhrát proti nepřátelskému týmu, aby postoupili do semifinále. Pokud vyhrají i to, čeká je finále v Rajské zahradě.
Nao jde do hry aby ostatní zachránila. Akiyama chce zjistit, kdo za tím vším stojí, no a ostatní chtějí prostě vyhrát. Zajímavý bude asi střet s novou postavou jménem Katsuragi Ryo (Kikuchi Rinko), která má něco společného s Akiyamou.


Kanzaki Nao hraje Toda Erika známá také z Death Note. Její super naivní hrdinka je jednoduše na zabití. A to hned po prvním díle. Musím říct, že mě to teda nedělalo dobře, se koukat, jak je nenapravitelná idealistka a asi díky ní jsem měla trochu problém ten seriál dokoukat.
Zachraňuje to její partner-podvodník Matsuda Shota (Jotei, Hana Yori Dango), na kterého se dobře kouká.

Hodně lidí tohle j-dorama obdivuje. Pokud jste fandové detektivek, kde se všechno dá logicky vyřešit a odůvodnit, pak se vám nejspíš bude líbit i tohle. Hudební podkreslení odpovídá atmosféře a snaze vyvolat co největší napětí. V druhé sérii mi zatím přijde o něco lepší. Co mi bohužel dost vadí, je časté opakování scén, které mě osobně spíš nudí, než že by přidávalo dramatické složce, což byl pravděpodobně záměr tvůrců.

11.11.2007 10:36:34
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one