banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

One Pound Gospel - dorama verze

Název: Ichi Pound No Fukuin / One Pound Gospel

Počet dílů: 9

Žánr: komedie, romance, sport (box)

Jako první jsem viděl anime, (jež jsem mimochodem i přeložil a můžete ho nalézt v sekci „Titulky“) které zachycuje pouze pár kapitol mangy od Rumiko Takahashi. (Autorky InuYashi, Ranmy ½, Urusei Yatsury…) Poté jsem se podíval na dorama a přečetl si mangu. (Ne celou, pouze 3 knihy ze 4. Poslední jsem dosud nikde nenašel.) Pokud bych měl vyjádřit, které zpracování se mi líbilo nejvíc, vyhrálo by jasně dorama. Nejenže zachycuje z mangy podstatně více než anime, ale také celý příběh dost rozšířilo a vylepšilo o mnoho detailů.

Takže, o čem že to vlastně je? Devatenáctiletý profesionální boxer Kousaku Hatanaka má ve svém životě hned dva problémy. Prvním problémem je jeho apetit, díky kterému se mu občas stane, že překročí povolený váhový limit pro zápas, což vede k diskvalifikaci. Problémem číslo dva je jeho milostný život, neboť se zamiloval do budoucí jeptišky Angely, která kvůli němu často zvažuje, zda složí řeholní slib, či nikoliv..

Většina epizod se točí kolem nějakého zápasu, z nichž některé jsou podle mangy, jiné si scénáristé přidali sami. Během celého seriálu se navíc snaží Kousaku Angele zalíbit, ač jeho metody jsou… poněkud zvláštní. Posledních několik epizod se točí kolem velkého dluhu, který Angela nevědomky udělala a jediný, kdo ji z něho může osvobodit jen Kousaku, který aby dluh zaplatil, musí porazit japonského mistra boxu v jeho váhové kategorii. Jako vedlejší příběh je občas pár minut ze života syna majitelky tělocvičny, kde Kousaku cvičí, a ostatních boxerů. Dorama se jinak celkově vyhýbá části příběhu, obsaženém v anime. (Jehož shrnutí je na zde stránkách též.)

Největším přínosem seriálu je však lepší prokreslení postav. V manze se celý příběh soustřeďuje hlavně kolem Kousaka, Angely a trenéra Mukody, který v tomto seriálu není. Jeho funkci plní majitelka tělocvičny a trenér Mitaka. (Zvláštní, stejné jméno má trenér tenisu z Maison Ikkoku, dalšího díla Rumiko Takahashi.) Více prostoru také dostávají v manze bezejmenní ostatní boxeři, matka představená a pár dalších drobnějších postav.

Co se týká hereckého obsazení, hlavní dvojici si zde zahráli Kamenashi Kazuya (Gokusen 2, skupina KAT-TUN) a Kuroki Meisa. Také musím doporučit soundtrack, často znějící, jako byste se vrátili do osmdesátých let.

Ač se v podstatě nejedná moc o můj žánr, seriál jsem zhltl jedním dechem a neměl jsem stále dost. Čímž se dostávám k tomu, že tohle je první dorama, o němž nenapsala Dara, ale já, Sikar.

Kuroki Meisa
19.08.2008 13:34:42
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one