banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

Yamato nadeshiko shichi henge

Název: Yamato Nadeshiko Shichi Henge / Perfect Girl Evolution
Episody: 10
žánr: komedie, romantika, bišíci

Bylo nebylo jedno zámku podobné sídlo, ve kterém žili čtyři bišíci a jeho správce, asi sedmiletý Takeru, syn majitelky. Všichni bydlí spolu, protože z nějakého důvodu nemohou žít se svou rodinou a každý z nich si s sebou přinesl nějaké problémy, které se jim postupně více či méně daří řešit. Skutečná paní domu neustále někde lítá (doslova) a hledá novou životní lásku. Jednoho dne přednese klukům neodolatelnou nabídku - budou moct v sídle žít zadarmo, když z její neteře udělají dámu. Ale jak to tak bývá, má to háček. Tím háčkem je sama neteř Sunako. Je totiž hikikomori. (Pro neznalé - osoba, co nechodí ven, s nikým radši nemluví a v tomto případě miluje horory a různé obskurnosti.)
Yamato Nadeshiko shichi henge je proto často překládáno jako "Perfect girl evolution" tedy něco jako "Vývoj dokonalé dívky". Ovšem původní název v sobě skrývá mnohem víc. "Shichi" znamená "sedm", takže by to mělo být "Sedm vývojů dokonalé dívky" (Sedm kroků vývoje dokonalé dívky). A kanji pro "Henge" se čte "henka" a pak je to "vývoj/evoluce" ale pokud se jako v názvu čte "henge", pak znamená "duch/zjevení". Což po zhlédnutí dává rozhodně větší smysl :-). Mimo to v Japonsku je "sedm duchařských příběhů" často spojováno se školními záhadami. (Převzato z "notes of doom" od suberské skupiny GiriGiri. Pokud rozumíte anglicky, rozhodně doporučuju si tyhle jejich poznámky pročíst. Klidně i k jiným sériím.)

Předlohou byla manga od Tomoko Hayakawy (stále vychází), podle které vzniklo i pětadvacetidílné anime, které mělo pro mě trochu nezvyklou kresbu. Pro účely dorama bylo přidáno pár postav. Především malý Takeru. A poněkud pozměněny jednotlivé příběhy, ovšem to hlavní - pohnutky postav a hlavní příběh zůstaly stejné. Také je v hrané verzi těžké dělat z lidí chibíky, takže Sunako ztrácí svoji superdeformovanou podobu, ale místo toho má jiné speciality. (Jako že mlátí hlavou všechna "zářivá stvoření" se kterými přijde do příliš blízkého kontaktu.) Jednotlivé díly fungují celkem slušně i samostatně - udrží si divákovu pozornost a zároveň navnadí na sledování dalších. Postavy se vyvíjejí, a i když hlavní je Sunako a Kyouhei, i ostatní dostanou prostor pro řešení svých vlastních problémů.

Kyouheie hraje Kamenashi Kazuya (One Pound Gospel, Nobuta wo Produce, Gokusen 2), který zároveň nazpíval (skupina KAT-TUN) úvodní písničku Love yourself ~Kimi ga Kirai na Kimi ga Suki~. Sunako hraje Oomasa Aya (Kayama Rika v Mei-chan no Shitsuju), dále hrají Tegoshi Yuya, Uchi Hiroki, Miyao Shuntaro (mimochodem asi celkem známý japonský baleťák) a další. To jen aby bylo jasno, na jaké bišíky se těšit.

Pokud jste ještě žádné dorama neviděli a ani nekoukáte na anime, tak s tímhle dílkem bych nezačínala. Přeci jen si člověk musí u Japonců na některé šílenosti zvykat. Ale pokud už něco znáte, tak bych YamaNade přirovnala nejspíš k Atashinchi no Danshi. Nejen proto, že sídlo je nejspíš stejné :-). Ale i celkové vyznění je podobné a hlavně je to z podobného světa, kde jsou lidi neuvěřitelně bohatí a můžou dělat různé šílenosti, kde se zjevují duchové a kde Popelky najdou svého prince.

01.05.2010 18:28:42
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one