banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla
Další řemesla - obrázek

Další řemesla - obrázek

Co se nevejde pod označení korálky ani trička, (textil obecně) najdete tady. Budou tu historické techniky jako je karetkování což je stará tkací technika pomocí destiček. Malování na sklo ať už barvami slupovacími nebo permanentními. Síťování, keramika nebo smalt, ale i kresba a další, co mě napadne. Určitě to znáte, někde vás přepadne nějaký nápad a hned to musíte vyzkoušet, nebo aspoň se o to pokusit.
Marwin

Marwin

Další figurka inspirovaná ve sci-fi. Marwin ze Stopařova průvodce po galaxii
Exterminate!

Exterminate!

Jak je vidět, posedlost seriálem Doctor Who mě stále ještě neopustila. Dalek není úplně dokonalý, ale vzhledem ke své velikosti myslím, že dobrý. (Je stejně velký jako Tardis o kousek níž.)
TARDIS

TARDIS

V současné době sleduju seriál Doctor Who a poněkud mi to vlezlo na mozek. Tohle je jeho vesmírná loď/stroj času Tardis.
Cernit/fimo, něco přes dvě hodiny práce
Ukázka

Ukázka

Malá ukázka toho, co teď zkouším - cernitové náušnice. A čím menší, tím lepší :-)
Art clay silver - Sakury

Art clay silver - Sakury

Dostala jsem k narozeninám jako dárek kurz šperku z Art Clay silver. Hmota je to něco jako fimo nebo keramika, ale po vypálení je z toho 99% stříbro. Tuhle vzniklo ze 7 g hmoty. Malé kytičky jsou na náušnice. Kurz byl od http://www.atelierstribra.cz/ trval asi 3 hodiny a byly to moc hezky strávený čas. Ještě chci určitě vyzkoušet tuhle hmotu ve stříkačce na nějaké duté tvary.
Krabička na čaje

Krabička na čaje

Zase jako výměna za jiné "splněné přání". Tentokrát dřevěná krabička na čaje (sáčkové) vyvedená akrylovými barvami.
Kuro Mokona a Totoro

Kuro Mokona a Totoro

Mno a takhle to vypadá, když nevíte coby, ale nedojdete do Obi, ale do výtvarných potřeb. Druhý Mokona Modoki, tentokráte černý. (Toho má Yuuko doma. Bílého má Sayoran a spol.) Mno a druhé je pokus o Totora. Myslím, že nedopadl úplně špatně.
Mokkun a Mokona

Mokkun a Mokona

Tak jsem zase jednou neměla co dělat a chtělo se mi tvořit. A jelikož se o fimu mluví čím dál tím víc. Teď už vlastně všude, tak jsem ho taky zkusila. Nakonec jsem jako hmotu zakoupila cernit, taky proto, že je o něco levnější. A začala jsem modelovat. Zatím hlavním problémem je, že se bílá hned zašpiní. Kupodivu ani ne tak od ostatních barev, jako od jakéhokoliv smítka. Mno ještě mám v plánu druhého Mokonu Modokiho, tedy černého kamaráda bílé Mokony, tam snad nebude problém. Taky mu musím vylepšit tlamičku. Snad už mě napadlo jak.
Co provedu se zbytkem hmoty musím ještě vymyslet. Ale návodů se po netu potuluje dost.
Qapla‘, válečníci. Tyhle stránky jsou dost a anime a manze, k čemuž patří i cosplay. Kupodivu jsem na své poslední zvonění nezvolil nic z tohoto žánru, ale namísto toho se nějakou dobu pachtil s něčím, co by působilo klingonsky. Pokud jste takoví pahtkové, že ani nevíte, kdo jsou to klingoni, koukněte laskavě sem.

Návod uvedu pouze na požádání, ale věřím, že když si někdo chce vyrobit ujetý kostým, udělá si to po svém. Proto představuji pouze výsledek – dvě fotky kostýmu na mně samotném a poslední, na stojanu na naší chalupě, kde odpočívá jako největší trofej. Zbroj sama byla vystříhána převážně z krabic od piva. Jediná věc, která byla z kostýmu skutečná a použitelná, byla mačeta, nahrazující tradiční klingonskou zbraň bat’leth či dýku d'k tahg.

Pro další dva obrázky rozklikněte článek.

1
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one