banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla
trička - obrázek

trička - obrázek

Tak v téhle sekci budou trička, která jsem vylepšila. Ať už pro sebe, nebo pro jiné. Ze začátku sem budou přibývat po větších dávkách, jelikož mám zásoby a později jedno za čas.

Většina triček je dělaná pomocí žažehlovacích barev na textil Pébeo (Setacolor) nebo Marabu. Batiku dělám jen velmi málo. Jako šablony používám normální papír, kam si většinou vytisknu nebo předkreslím vzor. Samolepící tapeta se mi na mé vzory neosvědčila, protože se docela špatně vyřezává a vzory jsou dost často drobné. Na tričko lepím papír tím nejobyčejnějším lepidlem na papír (takové ty vysouvací válečky). V nejbližší době bych chtěla vyzkoušet jako šablony folie, co se dřív používaly k dataprojektorům. Vyřezávat jdou dobře, teď ještě jestli barvy nebudou nějak divně zatékat. A hlavně by vydrželi na více použití, což se u papíru většinou nepodaří. Trička natahuji na široké prkno a vypínám kolíčky.

Obrázky jsou abstraktní ale i konkrétní inspirované seriály, jinými obrázky nebo jen tak okolím. Když to vím, bude uvedeno, kde se daný motiv vzal.
Pokud by měl někdo zájem o trička z mé dílny - vylepšení vlastního trička, tak zatím na mail dj.mail(at)tiscali.cz. Později nějaké návody i přibudou. Zatím budu aspoň u jednotlivých dílek hodnotit náročnost.

09.09.2007 20:11:13
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one