banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla
Předně Obrázky
Pokud chcete aby obrázky viděli i vaši kamarádi, aniž by ste jim je museli posílat e-mailem, musíte je umístit někam na internet. Existuje mnoho galerií, kam můžete vlastní fotky nebo výtvarné výtvory v kládat. Nejjednodušší (a bez registrace) je asi imageshack, na galerie jako je třeba rajče je zapotřebí registrace-vytvoření galerie a ještě zvlášťní program (mě osobně ten porgram restartovává pc). Případně někteří poskytovatelé e-mailových schránek poskytují i určitý web prostor (seznam, tiscali), kam se dá nahrát omezené množství obrázků několika způsoby, nějčastěji pře ftp rozhraní (další program pro nahrávání - např totalcommander)

DC:
DC neboli direct connect fungující na systému peer to peer (P2P). Nepřipojujete se k jednomu serveru ale k několika nezavislým poskytovatelům (takzvané HUBy). Aby jste mohli DC používat, musíte si stahnout nějakého klienta DC (např. C++ anglicky). Návody na přesné nastavení se často liší podle klienta. Důležité je vědět, jakou máte IP, ne jen její číslo,ale i zda je veřejná nebo ne a pak rychlost vašeho připojení.
Veřejnost/neveřejnost vaší IP adresy má vliv na to, zda jste passive či active (veřejná) a tudíž od kolika lidí můžete stahovat (passive od passive většinou stahovat nemůže). Po nastavení přezdívky a statusu už stačí se jen připojit nanějaký hub (české HUBy). Čím více HUBů, tím větší pravděpododbost, že danou věc najdete a že bude brzo stažena.
Rozdíl mezi DC a torenty je hlavně v tom, že na DC musíte už dopředu mít něco nasdíleno - v nastavení zadáte, co chcete sdílet (pozor na pravidla HUBů!) a podle množství dat se můžete připojovat na huby. A stahování probíhá postupně (u torentů kousky na různých místech). Existují varianty programu DC, kde toto stahování funguje také, ale často za jejich používání hrozí BAN.
Na DC častěji seženete české věci.

podrobný návod

Úložné prostory na internetu:
Pokud se vám nechce nic instalovat a máte dobré připojení, pak existuje mnoho stránek, kde nabízejí úložný prostor. Není potřeba žádná registrace ani programy (no, znáte to, bez registrace dostanete jen to úplně základní), stačí otevřít stránku, vybrat soubor, který chcete uploadnout (ech, to je termín) a už to jede. Limit pro jeden soubor je většinou od 200MB přes 300, 500 až do 2000MB. Přístupnost dat je ovšem jen po omezenou dobu

sendspace 300MB na soubor, vydrží jen týden

gigeshare 2000MB, pod 90 dnech od posledního stažení

megaupload omezený počet slotů pro ČR. 500MB, vydrží 21 dní od posledního stažení

edisk české stránky, bez registrace ale pouze 50MB (100MB) na jeden měsíc

Tolik od Dary, teď je řada na mě, piráta Sikara!

Stručný a jednoduchý návod jak ovládnouti TORRENTY a sehnat tak kdeco.

(polopatický návod sepsaný, aby to pochopil i debil. Neberte si to osobně, ale lidi to kolikrát pochopili až touhle formou)

Jsou důležité 2 pojmy – TORRENT a BITLORD (nebo BitComet, Azureus, těch programů je fůra)

Takže…prvním krokem jak ovládnout torrenty je sehnat si program BitLord…snadno k sehnání na www.stahuj.cz nebo asi i www.slunecnice.cz.

VAROVÁNÍ: pokud nemáte Internet Explorer 6.0, (čili, pokud nemáte ještě aspoň XPčka) tak radím si ho tam stáhnout taky a nainstalovat, jinak BitLord odmítá fungovat.

Tááákže…všechno račte nainstalit…

…………………………………………..hotovo?……………………….už asi jo…pokračuju

no, teď můžeme přejít k samotnému tahání torrentů z netu…

Torrent (vždy se dvěma R! na to pozor) je soubor, snadno naleznutelný klidně i přes Google…je malý (cca kolem 20 kB, dle toho, co stahujete) a jeho použití je snadné…

najděte si přes vyhledávač to, co chcete. (např. Simoun, když byste hledali tento seriál …ale na to pozor, někdy se musí volit opatrně slova a kombinovat atd., aby člověk našel, to co vlastně chce…většinou není dobré dávat vyhledávat dvojslovné názvy nebo tak…lepší jsou jednoslovné, protože ač toho najde hodně, třeba tam bude to, o co je skutečně zájem…ale je lepší zkusit vše)

dejte DOWNLOAD a prostě si to někam uložte na disk, či dejte rovnou otevřít – pokud máte BitLord už puštěný, mělo by se to spustit…pokračování za chvíli.

no…takže, stáhli jsme si soubor zvaný krásným jménem Simoun. Co s ním ale dál?

1. zapneme si program BitLord

2. dáme: soubor – otevřít torrent

3. najdeme si to, co chceme stáhnout.

4. Na dalším malém okně si třeba vybereme, zda nějaké soubory nechceme a dáme OK.

No a teď se nám torrent zařadil, po čase připojil a stahuje se…radím hlídat si položku ŽIVOTNOST, občas ráda padá…pokud je od začátku menší jak 100%, věřte, že budou problémy a torrent se vám nebude moc dobře stahovat…ale žádný strach, naděje je tu vždy…bacha, rádo se to seká na čísle „staženo – 99%“. Ideální životnost je tak 2500% No a čekáme…rychlost závisí na tom, kolik to současně stahuje lidí a kolik je otevřeno zdrojů…pokud nikdo, soubor se preventivně připojuje, kdyby se někdo objevil…popsat celý proces je na další stránku a ani já sám to kloudně nechápu.

Tak to je vše! Přeju hodně štěstí při hledání…a stahujte jen legální věci! (tohle říct prostě musím, no ne?)

(Článek byl lehce přepracován kvůli již neaktuálním informacím.)

Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one