banner-quendi.jpg
Anime, dorama, řemesla

"divné" formáty videa

Pokud sledujete anime, dřív nebo později se vám stane, že narazíte na "divné" formáty videa např. ogm, mkv, a mnohé další, stejně jako na jiné formáty titulků než jsou srt a sub. Takže několik rad, jak tyto formáty zprovoznit.Ogm a mkv jsou takové konzervy, často (ne vždy) obsahují více zvukových stop a třeba i více titulků. Pro jejich přehrávání je nejdůležitější mít nainstalované kodeky. Ideální jsou balíky kodeků jako je K-lite codeck pack, nebo CCCP (tady bohžel nemám osobní zkušenosti).

Potom je také dobré zahodit windows media player a přehrávat v media player classic (v k-lite je přímo obsažen) nebo třeba v bsplayeru. MPC (media player classic) nemá problém ani s přehráváním originálních dvd, pokud vám, jako mně, nefunguje žádný z původních přehrávačů na dvd.

Na "divné" formáty hudby (které možná objevíte při shánění j-popu nebo soundtracků) jako je třeba flac, či na přehrávání AMV (jdou samožřejmně i v mpc) využívám winamp, mimochodem se na něj dá sehnat mnoho různých skinů nejen s anime tematikou. ^_^

A kde tohle všechno najít? Na místech jako je slunecnice.cz nebo stahuj.cz

13.09.2007 14:22:03
Ornwen
Kobato, gambarimas!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one